ul. Rolna 25, 62-004 Kicin k / Poznania
konsultacja PL +48 516 241 457
konsultacja DE +48 511 252 512
fax +48 61 8435 810
email: biuro@ecorrect.pl

LED

LED - Lighting Emiting Diode

Technologia LED jest nowoczesnym, energooszczędnym źródłem światła zewnętrznego i wewnętrznego. Jest efektem poszukiwań rozwiązań ograniczających zużycie energii elektrycznej w kontekście zmian klimatycznych. Za sprawą swoich niewielkich rozmiarów, wysokiej energooszczędności, długiej żywotności diody LED wykorzystywane są w przemyśle, w biurze, w domu oraz w ogrodzie.
 
Zdaniem ekspertów diody LED pochłaniają do 80% mniej energii niż zwykłe żarówki, a efekt działania obydwu jest taki sam. Żywotność jednej diody szacuje się na 50.000 godzin. Dzięki temu stosowanie oświetlenia LED redukuje szkodliwą emisję Co2 do środowiska oraz zużycie energii elektrycznej.
 
Pozostałe zalety oświetlenia LED to: wysoka sprawność luminescencyjna, działania niskonapięciowe i niskotemperaturowe, brak przepięć, bezawaryjność, łatwa instalacja, brak kosztów serwisowania, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i temperaturę (-30st C / +90st C).
 
Technologie LED wykorzystywane są między innymi w: oświetleniu wewnętrznym – biura, mieszkania, szkoły, magazyny; oświetleniu zewnętrznym - ogrody, parki, reklamy, ulice, tunele, parkingi, stacje benzynowe; oświetleniu dekoracyjnym oraz oświetleniu samochodowym.

   
eco2nomia
 
Stosowanie lamp LED pozwala podczas modernizacji infrastruktury oświetleniowej na zredukowanie zużycia energii elektrycznej nawet do 80%. Dodatkowym efektem oszczędnościowym występującym przy zastosowaniu LED jest wyeliminowanie kosztów konserwacji lamp. Lampy LED posiadają żywotność określaną w granicach 50 000h eksploatacji bez konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych. Koszty konserwacji, które przy zastosowaniu tradycyjnych opraw są bardzo wysokie mogą być przy zastosowaniu LED zredukowane do zera. 

 
eco2logia

Oświetlenie LED dzięki niskiemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną przyczynia się do ograniczenia produkcji tej energii co w sposób bezpośredni wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska spalin i w ten sposób na realizację postanowień z Kioto. Obecnie około 20% energii elektrycznej produkowanej na świecie wykorzystywane jest przez oświetlenie. Po przejściu na źródła światła IV generacji udział ten zmniejszy się do 10%. Lampy LED w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł światła są całkowicie pozbawione szkodliwych substancji dla życia i zdrowia takich jak rtęć, co jest zgodne z dyrektywą RoHS (Restriction of Hazardous Substances) - (2002/95/EC), wprowadzona w życie w lipcu 2006r Dyrektywa ta została transponowana do Polski Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 marca 2007 roku (Dz.U. nr 69, poz. 457). Celem wprowadzenia dyrektywy jest zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych. Dyrektywa RoHS obejmuje swoim działaniem ograniczenia na etapie produkcji w wprowadzaniu substancji niebezpiecznych w elektronice.